Kuriozitete te lidhura me sferen seksuale.

Ja nje varg kuriozitetesh rekord te lidhura me sferen seksuale.
1. Burri me penisin me te gjate ne bote

Pjesa me e madhe e meshkujve e ekzagjerojne kur flasin per permasat e penisit te tyre, por rasti i Jonah Falcon nuk ben pjese ne to, ai rezulton te jete mashkulli me penisin me te gjate ne bote, 24 cm normal dhe 34 cm i ngrehur. Falcon, eshte aktor dhe drejton nje rubrike sportive ne radio.

2. Gruaja me vaginen me te madhe

Gruaja me vaginen me te gjere ne histori duket se ishte nje fare Anna Swan, e cila jetoi mes viteve 1846 dhe 1888. Gruaja kishte nje gjatesi prej 2 metra e 34 cm dhe u martua me nje tjeter “gjigand”, Martin Bates, pak me i gjate se ajo. Cifti kishte nje djale (i cili per fat te keq vdiq menjehere pas lindjes), qe ndoshta do te ishte femija me i madh ne histori, 86 cm i gjate dhe pothuajse 12 kg.

Nga fakti i bazuar ne diametrin e kokes se femijes, mjeket llogariten nje zgjerim maksimal te vagines se zonjes Swan te barabarte me 15, 5 cm, kundrejt nje zgjerimi maksimal deri ne 10 cm tek grate normale.3.Orgjia me e madhe ne bote

Japonia ka renditur orgjine me te madhe ne bote, qe ka perfshire 250 cifte ne tota 500 persona, edhe pse thuhet se secili ka patur marredhenie vetem me partnerin e tyre. Te gjitha pozicionet ishin koreografike, ne menyre qe ciftet te kryenin te njejtat veprime. E gjithe skena u hodh ne nje dvd dhe doli ne shitje.


4.Gruaja e cila ka patur me shume meshkujt ne jete

Aktorja e filmave porno Lisa Sparxxx mban rekordin “gang-bang”, gjate se ciles ka patur marredhenie me 919 meshkuj ne te njejten kohe.

Me pare, rekordi i perkiste aktores Klaudia Figura, me 646 meshkuj, mposhtur me pas nga Marianna Rokita, me 759 meshkuj.

5. Rekordi i masturbimit mashkullor

Masanobu Sato (Japoni) mban rekordin me te gjate per “seancen e masturbimit” persa i perket meshkujve, me 9 ore e 58 minuta.

Rekordi u arrit ne edicionin e vitit 2009 te "Masturbate-a-thon", ne San Francisco, duke mposhtur nje rekord te meparshem i cili kishte zgjatur 9 ore e 33 minuta.6. Rekordi i sperkatjes ne distance nga sperma

“Sperkatja” me ne distance eshte prodhuar nga ajo e Horst Schultz, e cila arriti nje distance prej 6 metrash.

Schultz, gjithashtu mban rekordin per “sperkatjen” me shpejtesi te madhe, duke arritur 69 km/h.7. Vagina me e forte ne bote

42 vjecarja ruse Tatiana Kozhevnikova, mban rekordin per vaginen me te forte ne bote, perfshire edhe ne librin e rekordeve boterore Gines.

Kozhevnikova, arrin te ngreje deri 14 kg me vagine. Gruaja ka shpjeguar se filloi te parktikonte kete pas lindjes se djalit te saj, sepse ajo ndjeu se kishte humbur tonin e muskujve ne pjeset intime.8. Nena me shume femije

Gruaja e cila ka me shume femje ne histori duket se eshte Valentina Vassilyeva, fshatare ruse, jetuar ne 1700. Vassilyeva, ka patur 69 femije, “fale” 16 binjakeve, 7 trenjakeve, dhe 4 katernjakeve.

Rekord qe i eshte afruar ne ditet e sotme nga Leontina Albina nga Kili, e cila pretendon se eshte nena e 64 femijeve. “Pretendon” sepse ne dokumenta zyrtare ka vetem 55 per tyre. Rekordi i femijeve persa i perket nenave qe nuk kane patur cifte binjakesh, i takon rumenes Livia Lonce, e cila ka patur 18 femije deri tani, ajo tashme eshte 44 vjec, qe do te thote se 30 perqind te jetes se saj e ka kaluar shtatzene.


9. Babai me i vjeter ne bote

Indiani Nanu Ram Jogi mban rekordin e babait me te vjeter ne bote, i cili ishte ne gjendje te krijoj femijen e 22 ne moshen 94 vjecare me gruan e tij te katert.10.Prostituta me e vjeter ne bote

Prostitucioni eshte profesioni me i vjeter ne bote, dhe nje prostitute nga Taipei duket se eshte (sipas policise lokale) prostitute ne aktivitet me e vjetra ne bote, e njohur thjesht si “gjyshja”.
No comments:

Post a Comment