Aksidentohet për vdekje në afërsi të Strugës

Një person ka humbur jetën në aksidentin e rëndë ndodhi mbrëmë në afërsi të Strugës.
Lajmin e bëri publik agjencia e lajmeve INA, e cila raportoi se aksidenti ndodhi rreth orës 19.00 në afërsi të gjimnazit “Jahja Kemal” në rrugën nga Ohrit drejt Strugës.
Aksidenti erdhi për shkak se makina që drejtohej nga 43-vjeçari D.G nga Struga kishte humbur drejtimin e automjetit duke u përplasur nën rrugë.
Shoferi u dërgua në spitalin rajonal, por ai nuk mundi të shpëtojë për shkak të plagëve të rënda.
Në vendngjarje kanë vajtur organet e hetuesisë dhe prokurorisë nga Gjykata Themelore dhe Prokuroria e Strugës si dhe shërbimet profesionale të SPB-së që pritet të zbardhin plotësisht rastin.
(noa.al)No comments:

Post a Comment