Shok: E vdekura zgjohet në arkivol, vdes më pas nga infrakti!

Një grua 49-vjeçare pëson infrakt kur pa e habitur se të afërmit e saj përgatisnin funeralin e saj.

Kjo ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur në qytetin e Kazan në Rusi, kur Fagilyu Mukhametzyanov u shpall gabimisht e vdekur nga mjekët.

Megjithatë, vdekjen e “vërtetë” i’a shkaktoi shoku që pësoi kur gruaja fatkeqe u zgjua dhe pa rreth saj të afërmit ta vajtojnë në arkivolin e saj.

Konkretisht i kishin thënë, bashkëshortit të saj, Fagili Mukhametzyanov, se gruaja e tij vdiq nga një atak në zemër, kur u shemb në dyshemenë e kuzhinës në shtëpinë e tyre për shkak të dhimbjes të forta që ndjeu në gjoks. Gruaja u përmend pas 12 minutash, por më pas u transportua në spital. Rezultatin tashmë e dini.

(albanews.gr)

No comments:

Post a Comment