Horoskopi Ditor 30/6/2011Dashi

Ju sot mund te bëni me shume ngasa mendoni – te gjitha ato pengesa dhe shpërqendrime jane iluzione, ose me pak te fuqishme ngasa duken ne fillim. Braktisni te gjithë friken dhe ecni perpara me shpejtësi.
Demi

Mundohuni qe ti bëni njerëzit tuaj te flasin sot – madje dhe ata qe nuk e njohin njeri-tjetrin mjaft mire. Eshte nje nga ato ditët kur ajri eshte i mbushur me informacion, dhe ju duhet ta ndihmoni qe te arrije sytë dhe veshët e duhur.
Binjaket

Gjendja juaj mendore eshte paksa e çuditshme sot – ndoshta per ndonjë arsye qe ju nuk mund ta dalloni. Thjesht vazhdoni me te dhe shtyni çdo lloje aktiviteti te madhe mendor per nje ose dy dite. Megjithatë ju mund te kujdeseni per gjerat baze per momentin.
Gaforrja

Përqendrohuni tek vetja per momentin. Kjo mund te jete e vështirë me kaq shume njerëz qe e meritojnë aty vërdalle, por shtyni veten qe ta trajtoni këtë ceshtje qe ju ka shqetësuar prej kaq shume kohet e fundit ne mënyrë qe ju ti ktheheni gjerave te tjera.
Luani

Emocionet tuaja jane shume mire nen kontroll tani – gjë e cila ju veçon juve nga shume te tjere përreth jush. Prisni shpërthime dhe dredhi, por përpiquni qe te mos ndaloni tek ai nivel nëse ju zgjidhni qe ti përgjigjeni.
Virgjeresha

Shikoni nëse ju mund te organizoheni – ose shume me tepër – sot. Energjia juaj eshte ajo e duhura per te ëndërruar sisteme te reja per te veshtuar ate frigorifer ose atij sirtari, dhe ju mund ti bëni qe ato te qëndrojnë te mbyllura.
Peshorja

Jeta mund te jete mos jete shume e tmerrshme sot, por ju mund ta trajtoni ate – ne fakt, nëse ju thjesht përqendroheni tek kënaqësitë e vogla qe jane thjesht para jush, do te jete shume e kënaqshme. Ndihmoni dike tjetër qe te shikoj anën e ndritshme te kësaj.
Akrepi

Lejoni veten qe te hiqni dore prej bagazhit tuaj emocional – ju me shume se shumica e njerëzve e dini se mund te jete aq e thjesht sa te vendosni se çfarë do te hani per dreke. Thjesht largohuni dhe mos shikoni mbrapa. Gjerat përmirësohen se shpejti.
Shigjetari

Nese ju ndiheni te çuditshme, ata ndihen te lodhur – ose anasjelltas. Eshte thjesht nje nga ato dite qe eshte e vështirë qe te shkoni mire me njeri-tjetrin, por kjo vetëm sepse ju jeni pak jashtë sinkronizimit. Hiqni dore prej kësaj dhe vizitoheni perseri pas disa ditësh.
Bricjapi

Njerëzit jane duke vepruar si fëmijë sot – dhe kjo ehte duke u ankuar ndaj gjerave! Lajmi i mire eshte se ata nuk nënkuptojnë ndonjë gjë me zërin e tyre te larte fyes, prandaj vazhdoni me te dhe prisni derisa te ndalojnë.
Ujori

Eshte nje dite e shkelqyer per te nisur nje regjim ushtrimesh. Trupi juaj eshte duke qare per me tepër aktivitete te fuqishme, dhe gjendja juaj mendore eshte me tepër i gatshëm per detyrën e te qëndruarit te fokusuar dhe pasjes kënaqësi me te.
Peshqit

Gjendja juaj emocionale eshte mjaft e forte per momentin – pothuajse e forte mjaftueshëm per tu marr me ndjenja te fshehtat cilat ju kane mbajtur juve mbrapa. Tregohuni te patrembur dhe përfundojini ato!

(ikub.al)


No comments:

Post a Comment