Portugalia barazon me BiH

Portugalia pavarësisht dominimit total që bëri në këtë takim nuk arriti të mposht Bosnjën dhe Hercegovinën duke lënë gjithçka të paqartë për ndeshjen kthyese që zhvillohet në Portugali dhe që do të jetë vendimtare për fatin e këtyre dy skuadrave për tu kualifikuar në Euro 2012.

Portugalia e dominoi në tërësi këtë takim duke përfshirë këtu dhe pjesën e parë edhe të dytën por nuk arriti të shënoj ndonjë gol edhe pse pati shumë raste të mira për shënim.

Me këtë barazim, Portugalia rrezikon shumë pasi barazimi aktual i këtyre dy klubeve në ndeshjen e ardhshme por nëse do të jetë me gola atëherë Portugalia Euro 2012 duhet ta shikoj nga shtëpia.

/lajmesport.com/

No comments:

Post a Comment